Fronius Sattledt Austria

Budynek zakładu produkcyjnego

Firma Fronius, światowy lider innowacji i technologii, intensywnie rozbudowuje zakład produkcyjny w Sattledt w Austrii. Firma, która poszukuje, opracowuje i wdraża innowacyjne metody monitorowania i sterowania energią dla technologii spawania, fotowoltaiki i ładowania akumulatorów, doskonale rozumie konieczność inwestowania w energooszczędne technologie. Świadome korzystanie z zasobów skłoniło managerów firmy do zainteresowania się systemem SolarEis. Obecnie największym obiektem w Europie ogrzewanym zimą i chłodzonym latem za pomocą dwóch systemów magazynowania energii w lodzie jest zakład produkcyjny Froniusa w Sattledt

Współpraca z tym liderem technologii jest najlepszym świadectwem innowacyjności i wysokiej jakości naszego systemu.

...
1250 kW

Nowe linie produkcyjne

Działa już północna rozbudowa zakładu produkcyjnego w Sattledt w Austrii. Fronius Tauro jest tam produkowany od połowy sierpnia. Istniejąca produkcja jest obecnie przekształcana, co jeszcze w tym roku stworzy dodatkową linię produkcyjną dla Fronius GEN24 Plus. Dwie kolejne linie produkcyjne zostaną dodane w 2023 roku. „Dodatkowe linie produkcyjne pomagają nam sprostać wysokiemu popytowi”, wyjaśnia Martin Hackl.

Wysoka wydajność dzięki boomowi PV

„Wydajność firmy Fronius jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej”, cieszy się Martin Hackl. W sumie w 2022 roku produkowano prawie 32 000 falowników miesięcznie. Do końca 2023 roku powinno to być ponad 52 tys. miesięcznie, co oznacza wzrost o ponad 65 proc. Przyczyną tego jest prawdziwy boom na fotowoltaikę. „Fotowoltaika cieszy się większym popytem niż kiedykolwiek wcześniej, aw rezultacie popyt eksploduje” — wyjaśnia Martin Hackl. Jednocześnie pandemia postawiła firmy na całym świecie przed nowymi wyzwaniami. Nie oszczędzono też Froniusa. „Pomimo trudnych warunków ramowych, takich jak niestabilne łańcuchy dostaw, brak komponentów i brak personelu, dostawy zostały zabezpieczone, a produkcja ustabilizowana”, relacjonuje Martin Hackl.

Zrównoważone inwestycje we wszystkich lokalizacjach

Inwestycje w energooszczędne technologie i świadome korzystanie z zasobów są mocno zakotwiczone w firmie Fronius: zakład produkcyjny w Sattledt jest ogrzewany zimą i chłodzony latem za pomocą dwóch systemów magazynowania lodu (ogrzewanie lodem za pomocą systemu SolarEis). Jest to obecnie największy tego typu obiekt w Europie. Kolejną atrakcją jest w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, który oferuje miejsce na 7 000 palet i 12 500 pojemników na drobne części.