Grüner Garten Osnabrück Niemcy

Osiedle mieszkaniowe / 16 400 m2

...
400 kW

W „Zielonym Ogrodzie” centralny system wytwarzania ciepła z zasobnikiem lodu i kolektorem słonecznym zapewni innowacyjne ogrzewanie i chłodzenie 126 prywatnych lokali mieszkalnych i domu spokojnej starości na nowym terenie inwestycyjnym.

Budowane tam domy wielorodzinne, jednorodzinne i szeregowe, a także dom spokojnej starości, zostaną podłączone do dużej pompy ciepła (150 kWth) z zasobnikiem lodu o pojemności około 250 metrów sześciennych, do kotła kondensacyjnego (240 kWth) oraz do elektrociepłowni (50 kWel) z zasobnikiem buforowym za pomocą lokalnej sieci ciepłowniczej o długości około 780 metrów. Ponadto 32 zdecentralizowane pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej ze zbiornikami buforowymi zapewnią ciepłą wodę użytkową w domach jednorodzinnych, szeregowych i budynkach mieszkalnych.

System będzie generował 270 000 kWh ciepła rocznie tylko w celu zaspokojenia potrzeb domu opieki, w którym należy ogrzać powierzchnię 4 191 metrów kwadratowych. Ponadto do ogrzania łącznie 12 200 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej w domach jednorodzinnych, szeregowych i wielorodzinnych wymagana jest ilość ciepła wynosząca 690 000 kWh rocznie. Około 75 procent energii cieplnej wytwarzanej dla dzielnicy mieszkalnej pochodzi z odnawialnych źródeł energii.