Kloostertuin Nijmegen Holandia

Kompleks apartamentów

Kompleks apartamentów Kloostertuin Brakkenstein składa się z sześciu pięter z 98 lokalami mieszkalnymi i 140 podziemnymi miejscami parkingowymi.

Kloostertuin Nijmegen Holandia
320 kW

Pierwszy budynek mieszkalny w Holandii, który jest w całości ogrzewany i chłodzony w sposób zrównoważony.

W starym ogrodzie klasztornym w dzielnicy Brakkenstein znajduje się Aquaviva, budynek mieszkalny, który oferuje miejsce na 98 mieszkań opiekuńczych, części wspólne i dwupoziomowy garaż podziemny. Niektóre z mieszkań opiekuńczych mają elastyczną konstrukcję iw przyszłości można je łatwo połączyć w mieszkania komercyjne.

Aquaviva charakteryzuje się lekką cegłą, która nadaje budynkowi efektowny, ale dyskretny wygląd. Starannie rozmieszczone otwory elewacyjne i łuki murowane nad przejściem z dziedzińca do ogrodu wzmacniają ten obraz. Domy są przeznaczone głównie dla starszych księży i jezuitów, ale są też 24 mieszkania do wynajęcia i zajmowane przez właścicieli dla innych mieszkańców.

Ogród klasztorny - Nijmegen

Wszystkie domy są podłączone do innowacyjnego systemu SolarEis, dzięki któremu kompleks apartamentów jest pierwszym budynkiem mieszkalnym w Holandii, który jest ogrzewany i chłodzony w sposób zrównoważony.
Dzięki rozwiązaniom SolarEis: kolektorowi hybrydowemu,magazynowi energii, dwóm wymiennikom ciepła, pompie i 730 m3 lodu mieszkańcom jest ciepło zimą, a latem chłodno.

Specyfikacje projektu

  • Lodowy bufor energii SolarEis - około 14 m. - wysokość 5 m.
  • Objętość wody bufora energii lodowej - 654 000 litrów
  • Wymiennik SolarEis WT651
  • Ogrzewanie 300kW
  • Chłodzenie 170kW
  • 141 szt. absorberów przeciwsłonecznych SLK-F

Firma SolarEis Benelux BV wraz z firmą ABT wykonała projekt instalacji, w skład której wchodzi podziemny lodowy magazyn energii o pojemności 765 m³, oparty na mocy grzewczej 350 kW i free-coolingu 250 kW. Do lodowego magazynu energii podłączone są pompy ciepła, które przekazują ciepło do instalacji ogrzewania podłogowego, chłodzenia podłogowego oraz ciepłej wody użytkowej w budynku.

Na dachu umieszczono 141 kolektorów hybrydowych (słoneczno-powietrznych), które pochłaniają energię z otaczającego powietrza, kierują i rozpraszają promieniowanie słoneczne oraz deszcz i wiatr, które są magazynowane w niskiej temperaturze w lodowym magazynie energii.

Klienci mówią

Jesteśmy dumni z naszych klientów. Cieszymy się, że możemy im mówić. O pasji, technologii i wydajności. Dlaczego wybrali SolarEis.

Obejrzyj wywiad z p. Eduard Kimman - klient Kloostertuin w Nijmegen

damian skoruppamade in poland 2023